Newsy Biografia Info Dyskografia Teksty Video Galeria Forum Download

Biografia
Urodzone w wielo-narodowej rodzinie, Jessica i Lisa Origliasso mają sycylijskie, niemieckie, lichtenstein'skie oraz francuskie korzenie. Urodziły się 25 grudnia - w Boże Narodzenie 1984 roku. Rodzicami dziewczyn są Colleen i Joseph Origliasso. Mają też brata - Juliana Origliasso. Dorastały w Albany Creek (północno-zachodnia część) Brisbane w Australii, gdzie uczęszczały do Ferny Grove State High School oraz Wavell State High School.

We wczesnym wieku dziewczynki wykazywały zainteresowanie występowaniem: pojawiały się w lokalnych gazetach, występowały w telewizji, w stacjach radiowych, przyciągając uwagę agentów i agencję talentów. Wydały trzy albumy jako Lisa & Jessica. Brały udział także w małych przedsięwzięciach telewizyjnych, włączając w to role w niewielkim serialu dla dzieci z 2001 roku - "Cybergirl", gdzie grały dwie bliźniacze siostry: Lisa grała Sapphire, a Jess - Emerald.

Na 18. urodziny Jess otrzymała swoją pierwszą gitarę i wtedy dziewczyny zaczęły pisać i śpiewać piosenki. Razem z przyjaciółmi Tracy Woods oraz R.Viknes stworzyły Teal i zaczęły eksperymentować z różnymi rodzajami muzyki. Wypuściły piosenkę "Baby It's Over".

W 2004 roku dziewczyny zostały przyłączone do Bell Hughess Music Group (BHMG), Haydena Bell'a. Po wyprodukowaniu kilku dem z siostrami Bell pomógł im przerobić ich muzykę i zaprosił je do podpisania umowy z Excalibur Productions. Tak z akustycznego popu powstał bardziej rytmiczny pop rock.
By poszerzyć swoje umiejętności pisarskie Bell umówił dziewczyny z międzynarodowymi pisarzami, włączając w to Cliff'a Magnessa (pisał m.in. dla Avril Lavigne), Billego Steinberga (Madonna, Cyndi Lauper), Erica Nova, Dead Mono i Vince'a DeGiorgio. Razem stworzyły 50 piosenek. Spotkania były zaaranżowane prze Warner Bros. w USA, a Seymour Stein i młodzi wykonawcy zauważyli, że Bell odkrył i rozwinął unikalny muzyczny talent. Kontrakt na sumę 2 milionów z Warner został podpisany bardzo szybko.

"Australijskie rokujące bliźniaczki!" - Blender o The Veronicas

Bell wybrał piosenkę "All About Us" i oddał ją rosyjskiemu duetowi Tatu. Piosenka stała się wielkim hitem. W Australii utwór "What's Going On" powędrował do Casey'a Donovana, a "Faded" - dla Kate DeAraugo. Obydwoje byli zwycięzcami australijskiego Idola. Także w ręce japońskiej artystki Miz trafił kawałek pt. "What's Going On" i został nagrany w języku japońskim. Z koleji amerykański Idol, kuzyn australijskiego Idola zainwestował w bliźniaczki i z jednej z kompozycji Origliasso wydał w 2004 roku album "For You".

Nazwa zespołu wywodzi się z serii komiksów o postaci Veronicki Lodge. Później już, po odniesionym sukcesie grupa pojawiła się w jednym z wydań komiksu. Wydanie zawierało kod do ściągnięcia singla "4Ever" za darmo, miało to cel promocyjny. Inną inspiracją do nadania nazwy The Veronicas była postać młodej Veronicki Sawyer [granej przez Winonę Ryder] w przebojowym filmie "Heathers".
The Veronicas nie lubią być nazywane żeńskim duetem. "Lubimy być nazywane zespołem lub grupą. Nie chcemy być popowym duetem z dwoma dziewczynami śpiewającymi o miłości. Mamy w sobie wszystkie cechy rockowego zespołu, więc jesteśmy grupą", mówi Lisa.

"Zarówno słodki jak i zadziorny" - Teen Vouge o "The Secret Life Of..."

Ich pierwszy album "The Secret Life of..." był wydany w Australii 17 sierpnia 2005, debiutując na 7 pozycji listy Aria. Od tego czasu uplasował się na 2 miejscu i pokrył się czterokrotną platyną. Przez rok nie opuszczał pierwszej 40. listy. Ponadto album zadebiutował na 5. miejscu w Nowej Zelandii. W sierpniu 2006 album był nominowany do 3 nagród ARIA "best pop release", "highest selling album", "best breakthrough album". Veronicas wygrały w kategorii najlepszy pop.
Album został wydany w USA 14 lutego 2006 i zadebiutował na 133 miejscu billboard 200 oraz na 3 miejscu billboard pop heatseekers - tylko dwa single zostały wydane w Ameryce. Specjalne wydanie DVD było wypuszczone jako wersja limitowana, gdzie został rozprowadzony w nakładzie 50,000 kopii.

"Przebojowe artystki" - AOL o The Veronicas

W 2005 roku Jess i Lisa wzięły udział w kampanii promocyjnej dla Choice Calvina Kleina. Zaśpiewały też tytułową piosenkę do serialu "Related". Dziewczyny długo promowały swoją pierwszą płytę. Podczas tras koncertowych powstawał materiał, który w 2006 powędrował na materiał DVD "Exposed...The Secret Life of The Veronicas". Znajdują się na nim występy na żywo, wszystkie teledyski, materiał dokumentalny i inne krótkie nagrania filmowe. Singiel "4ever" znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu z Amandą Bynes w roli głównej, "Ona to on".

Hook Me Up

3 listopada 2007 światło dzienne ujrzał drugi studyjny album "Hook Me Up". Pierwszym singlem zwiastującym płytę była piosenka o tym samym tytule, wydana we wrześniu. Drugim singlem jest "Untouched" wydany w grudniu. Kolejne, "This Love" oraz "Take Me On The Floor" cieszyły się wielka popularnością na listach przebojów oraz pokryły się złotem w Australii. Przy okazji wznowienia wydania płyty "Hook Me Up" z wersjami karaoke, zespół wypuścił także utwór "Popular" jako singiel radiowy.
"Hook Me Up" rozszedł się w nakładzie 130,000 kopii w Australii. Ten krążek jest całkowitym przeciwieństwem "The Secret Life Of..." ze względu na przeważający na nim klimat electro-pop rock. Same Veronicas określają go mianem "brudnego" elektro-popu. Lisa tłumaczy "Kiedy mieszkałyśmy w Los Angeles obracałyśmy się właśnie w electro-pop-rockowych dźwiękach. Kiedy przyszedł czas na pisanie albumu byłyśmy zainspirowane tą muzyką". "Chciałyśmy stworzyć zupełnie coś innego" - dodaje Jess. "Miałyśmy dużo do powiedzenia w tekstach. Chciałyśmy spędzić czas na kreowaniu nowych dźwięków nie tylko tworzeniu samej muzyki."
Krążek nagrywany był w Hollywood a dziewczyny współpracowały m.in. z Shelly Peiken (Christina Aguilera), Gregiem Wells´em (Mika), John´em Feldmann´em (The Used, Good Charlotte) i legendarnym Bill'em Steinberg'iem (Madonna). Jednak większość piosenek powstała przy pomocy Tob'iego Gad'a, który w 2007 roku napisał hit "Big Girls Don't Cry" dla Fergie. "Chciałam by ta płyta była bardziej osobista niż poprzednia" mówi Jess. I rzeczywiście w utworach piszą o swoich miłosnych rozterkach, najwięcej jest o zdradzie i rozstaniu, które w tym czasie przeżywała Jess. "Na płycie jest dużo typowo tanecznych utworów, ale również kilka ballad" - dodaje.

"Untouched" był pierwszym singlem promującym ich płytę w Stanach Zjednoczonych. "Hook Me Up" zostało oficjalnie wydane w USA 26 sierpnia 2008 i zaraz po tym The Veronicas wyruszyli w trasę promującą, która trwała prawie rok, poczynając od supportowania The Jonas Brothers oraz Hanson na przełomie lata i jesieni 2008 roku, przez kilkumiesięczną trasę Revenge Is Sweeter, a kończąc na małej trasie po Europie i Azji [patrz więcej w dziale trasy].
"Untouched" odniósł wielki sukces na terenie Stanów i został wybrany również jako singiel promujący w Europie. Specjalnie na potrzebę promocji zespół nagrał kolejną wersję klipu "4Ever" przeznaczoną na rynek angielski. Amerykańskie i europejskie wydania "Hook Me Up" zawierały również bonusową piosenkę: "Change The World"/'Goodbye To You"/"4Ever" [w zależności od rodzaju wydania]. The Veronicas odbyli trasę promującą w Anglii, Francji i Niemczech, głównie występując w rozgłośniach radiowych i grając kilka koncertów w Wielkiej Brytanii. 4 września 2009 premierę miała kolejna płyta DVD pt. "Revenge Is SWeeter Tour". Wydawnictwo zawierało nagranie z koncertu w Melbourne [zarówno dvd jak i cd], oraz około pół-godzinne nagranie zza kulis trasy.

Life On Mars

Prace nad trzecim albumem rozpoczęły się od około końca 2009 roku. W święta Bożego Narodzenia Jess i Lisa podzieliły się z fanami nową piosenką w akustycznym wydaniu - "Could've Been". Utwór miał zapowiadać szykujący się na 2010 rok wielki powrót zespołu.
Do 2012 roku zespół wciąż nagrywał nowy materiał na płytę. W tym czasie Jess i Lisa nagrały piosenkę pt. "Grown-up Christmas List" na specjalną kompilację świątecznych utworów, wspólnie z Michaelem Paynterem zaśpiewały jego hit "Love The Fall" i nagrały dwa utwory do ścieżki dźwiękowej filmu "Hanni&Nanni". Lisa także w tym czasie eksperymentowała z blues'em razem z młodym artystą Taylerem Bryantem. Pod nazwą Dead Cool Dropouts nagrywali oraz dzielili się takimi kawałkami jak "Green Eyes Make Me Blue", "Criminal Heart" czy "Ju Ju Ya Ya". The Veronicas w tym czasie także zmieniły skład swojego managementu oraz wyrzuciły z zespołu ich oryginalnego perkusistę Vika Foxxa pod rzekomym zarzutem kradzieży [więcej szczegółów nie znamy]. W 2011 roku jako bębniarz na stałe dołączył do nich młody australijski aktor i muzyk Sebastian "Chili" Gregory.
W końcu, w 2012 roku Jess i Lisa oficjalnie zapowiedziały wydanie nowego albumu, noszącego nazwę "Life On Mars". 27 lipca swoją premierę miał pierwszy singiel z krążka, noszący tytuł "Lolita".
W czasie tworzenia nowego materiału Jess i Lisa zaprosiły do współpracy m.in. takie osoby jak: Billy Corgan (The Smashing Pumpkins), Butch Vig (Garbage), Toby Gad, Nellee Hooper czy Daniel Johns (Silverchair). "Lolita" jako najbardziej taneczny kawałek z płyty i - jak mówie Lisa - najbardziej dubstepowe dzieło w ich życiu, został wyprodukowany przez słynnego popowego producenta Toby'ego Gada [który jest odpowiedzialny z wyprodukowanie m.in. "Untouched"]. Podczas zapowiadających nowy materiał kilku koncertach w 2009, 2010 i 2011 roku zespół zaprezentował mały procent z tego, co udało im się stworzyć do tej pory. Oprócz melancholijnego akustycznego "Could've Been", mogliśmy równiez poznać takie utwory jak lekkie i słodkie "Heart Like a Boat", buntownicze i elektroniczne "Baby I'm Ready", typowe przyjazne dla radia "My Best Mistake" czy alternatywne "Dead Cool", "Psycho Bitch" oraz "Cold" (trip-hopowy faworyt fanów). Latem 2012 roku zespół podzielił się także takimi tytułami jak "Spirits & Sin", "Mad Love" oraz "Did You Miss Me" - wyraźnie inspirowane filmem "Heathers" i wskazujące cały koncept albumu, jaki ma przewodniczyć "Life On Mars".

Album miał zostać wydany jesienią 2012 roku. Z niewiadomych przyczyn wytwórnia Warner Bros. postanowiła przesunąć jego premierę. Według tego, co mówią Jess i Lisa album ma zostać ukończony w przeciągu pierwszgo kwartału 2013 roku.Ich działalność została doceniona w postaci licznych nagród, jakimi są m.in.:
MTV Australia Video Music Awards - Nowy zespół/artysta 2006
MTV Australia Video Music Awards - Teledysk roku - za 4ever 2000
Pierwsze miejsce Channel [V]'s 50 najseksowniejszych kobiet w przemyśle muzycznym
TMF Awards - Best New Artist International Nowy zespół/artysta międzynarodowy
Arias 2006 - Najlepszy album Pop - za "The Secret Life Of..."
Dolly Teen Choice Awards - Najgorętszy muzyczny akt