Newsy Biografia Info Dyskografia Teksty Video Galeria Forum Download

Specjalna wiadomość od Jess na temat zdrowia
09 Stycznia 2015 14:22
Napisała: Olina, Tagi: teksty/tłumaczenia, inne

Komentarze (10)


Jako osoba, która nie wzbrania się przed konfrontacją i kontrowersyjnych tematów, chciałabym odnieść się do tematu ZDROWIA, zwłaszcza, że tak wielu z was lubi na Facebooku komentować te sprawy oraz naszą wagę, w odniesieniu do tego "co jest zdrowe". Jestem otwarta na rozmowę. I wierzę, że POWINNA się odbyć, tak, bym mogła zmienić ją w realne postrzeganie rzeczy.

Zazwyczaj ignoruję komentarze do pewnego stopnia, ale dzisiaj ktoś wystawił opinię, która bardzo mnie zainspirowała (rozzłościła?) do napisania tego postu. Komentarz mówił o tym, że nasza obecna waga zachęca młodych ludzi do zaburzeń żywieniowych. To niezmiernie niesprawiedliwy osąd.

Zacznę od tego, że zawsze byłam mała.
Moja mama będąc w naszym wieku musiała konsultować się z dietetykiem, bo była naturalnie szczupła. Była obserwowana przez cały okres ciąży, bo trudno jej organizmowi jest podtrzymać wagę. Jej naturą jest bycie szczupłą i drobną. Ma 152 cm wzrostu.
Więc tak szczerze, nigdy nie dorastałam z przekonaniem, że zdrowie równa się danemu numerowi.
Rozumiem, że większość ludzi przekłada numer na zdrowie/szczęście. Byli nauczeni i przekonywani przez popkulturę oraz magazyny, że wyznacznikiem zdrowia jest cyfra na skali. I gdy już ją osiągniesz, zyskujesz te wszystkie magiczne rzeczy w życiu. Szczęście i zdrowie zalicza się do jednych z nich.
Nie zgadzam się z tym. To RÓWNOWAGA jest tym, co wiąże się ze zdrowiem. Fizyczna, mentalna i emocjonalna równowaga. I gdy już żyjesz takim zbalansowanym życiem, dopiero wtedy następują magiczne rzeczy. ZDROWIE i SZCZĘŚCIE są na szczycie tej listy.

Zdrowie i żywienie są czymś, co bardzo mnie pasjonuje. Zainteresowałam się tym szczególnie w czasie, gdy zmagałam się z poważnymi problemami ze zdrowiem i trawieniem, które były wynikiem trwającej latami, niezbilansowanej diety i ciągłym podróżowaniem. Było to, gdy przekroczyłam 20. Byłam chora cały czas. Chora. A tak się składa, że to przeciwieństwo bycia zdrowym.

Nazywanie mnie niezdrową nie jest mi obce. Byłam tak niesłusznie nazywana przez brukowce i magazyny przez cały okres mojej kariery. Znałam osoby z zaburzeniami odżywiania, a w tym przemyśle ludzie łatwo ulegają presji przymusu wyglądania w dany sposób.
Tacy ludzie mogą rozwinąć chorobę psychiczną, jaką jest anoreksja. Lub popaść w problemy żywieniowe. Czasami też dopada ich depresja, gdy poświęcają swoją esencję życiową i piękno dla numeru na skali i porzucają poczucie własnej wartości. Ci ludzie może i są chudzi, ale cierpią każdego dnia.

Co ciekawe, ludzie wciąż porównują nas do tego, jak wyglądałyśmy w 2005 roku, gdy zadebiutowałyśmy.
Czasy debiutu były zaraz po tym, jak przez ponad rok samotnie mieszkałyśmy w USA, kończąc "The Secret Life of...". To znaczyło, że potrafiłyśmy jeść gumiaki na obiad każdej nocy, popijając to piwem i nie było nikogo, żeby nam tego zabronić. To znaczyło, że odbywałyśmy nocne wycieczki do Taco Bell o 2:00, balowałyśmy i mało spałyśmy. Byłyśmy definicją nadmiernie niezdrowego stylu życia.
A gdy dorastałyśmy, ten tryb był dodatkowo podkręcany przez życie w TRASIE i darmowy alkohol każdego wieczora w miejscach, gdzie grałyśmy koncerty, a także przez jadłodajnie z burgerami, które pochłaniałyśmy. Góry pączków z Crispy Kremes poprawiały nam nastrój, gdy po raz kolejny dopadało nas chore gardło.
[Do tego] bezustanny stres i bójki, bo brak prawdziwej równowagi sprawiał, że mogłyśmy wyżyć się na sobie nawzajem.
Ale gdy spytasz kogoś z zewnątrz, to właśnie wtedy "The Veronicas wyglądały najzdrowiej". Jakiś żart.

Byłam na dnie, nie dałam rady przetrwać tygodnia bez złapania grypy, lub bycia na lekach na infekcję gardła. Mój system immunologiczny przestał działać i nie miał już żadnych rezerw, żeby się leczyć. Było za późno na to, żeby myśleć, że wprowadzenie jarmużu [do diety] mogło coś pomóc.

Poznałam kogoś, kto powiedział mi, żeby zejść na ziemię i przekonał mnie do poważnego zainteresowania się chińską medycyną i leczeniem organizmu "prawdziwym" jedzeniem - jako przeciwieństwo ciągłego szprycowania się lekami, które, jak teraz o tym myślę, wcale nie leczyły.

Przestałam brać pigułki, wprowadziłam do diety świeżą żywność, dużo zdrowych węglowodanów, pozbyłam się gotowego żarcia, napojów gazowanych i fast foodów. Zaczęłam jeść fermentowaną żywność, super foods, probiotyki i suplementy. Zaczęłam uprawiać jogę, pić wodę i ziołową herbatę. Nauczyłam się dawać sobie czas i medytować. Nigdy więcej nie ruszyłam gazowanego picia. I wiecie co nastąpiło? Moje ciało stało się SILNIEJSZE, nie słabsze, mój tyłek zrobił się większy (taaak), a mój brzuch – płaski. Umysł się oczyścił, stres minął, ŻADKO kiedy choruję, nawet kiedy przeprawiam się przez te wszystkie lotniska, gdy mało śpię, czy gdy zmagam się z różnymi strefami czasowymi i klimatycznymi. Mój organizm sam osiągnął równowagę!

Teraz jestem szczęśliwa i zdrowa. Wciąż szczupła, tak. Ale zawsze taka byłam. A za to nie zawsze byłam zdrowa.
I wiecie co jeszcze? Jestem DUMNA z tego, że mam możliwość inspirowania młodych ludzi do nabrania nowego zrozumienia czym są zdrowie i równowaga!
[Dumna z tego, że] mogę nauczyć ich podejmowania wspaniałych decyzji. Jedzenia tego, co napędza ich ciała, nie tego, co wpycha nam telewizja, żeby nam dogodzić. Kochania siebie, traktowania ciał jak świątynie, nie pozwalania, aby społeczeństwo, popkultura (lub ty) dyktowały im, co jest dla nich dobre.
Każde ciało jest inne. Nigdy nie będę Kim Kardashian. I nigdy nie będę wysoką supermodelką. Niektórzy ludzie nigdy nie będą mieli mojej figury. Ale nie jesteśmy po to, by porównywać naszej życiowej siły do tego, jak wglądają inni. Nasza siła zależy od NASZYCH wyborów. A ja wybieram szczęście, zdrowie, równowagę i uczciwość.
Życzę tego wam wszystkim.

J
The Veronicas podpisały globalną umowę z Sony Music, nowy album nadchodzi
30 Kwietnia 2014 10:29
Napisała: Olina, Tagi: teksty/tłumaczenia

Komentarze (9)


The Veronicas powracają. Australijski siostrzany duet wyda swoja trzecią płytę w tym roku dzięki nowej, globalnej umowie z Sony Music Entertainment.

29-letnie bliźniaczki Lisa Origliasso i Jessica Origliasso utworzyły The Veronicas w Brisbane, Australii w 1999 roku.

Pierwotnie podpisały umowę z założycielem Sire - Seymourem Stein'em - i rozwijały się w Stanach Zjednoczonych, chociaż największą popularnością cieszyły się w swojej ojczyźnie, gdzie ich albumy wielokrotnie pokrywały się platyną i zadebiutowały na 2 miejscu.

Międzynarodowy sukces przyszedł wraz z "Untouched" (Engineroom/Sire/Warner Bros). Utwór wspiął się na 17 miejsce listy Billboard Hot 100 w 2009 roku, tym samym czyniąc The Veronicas pierwszym australijskim artystą popowym, jaki znalazł się w pierwszej 20 odkąd Kylie Minogue zadebiutowała na 7 miejscu w marcu 2002 z "Can't Get You out of My Head". "Untouched" sprzedał się w ponad 1,7 mln. kopiach na całym świecie, co na nowo rozpaliło zainteresowanie albumem, który zdobył 1 miejsce Billboard Heatseeker Chart.

"Okazja pracowania z tak popularnym zespołem, który rozumie i wspiera naszą wolność w byciu artystą, i który nas przyjął, żeby pomóc nam wznieść się wyżej, jest jak przywilej i błogosławieństwo", komentuje Jess w swoim oświadczeniu, "Z Denisem Handlinem (prezesem/dyrektorem generalnym) i ogólnoświatowym zespołem Sony Music, w końcu czujemy się jak w domu, tworząc muzykę i karierę bez granic".

Według Sony Music album zostanie wydany "później tego roku". Tytuł ani konkretna data wydania nie są jednak jeszcze podane.

Para pracowała nad trzecim albumem od 2010 roku, a nowy utwór "Lolita" został wydany w 2012. The Veronicas odeszły od Warner Bros Records w zeszłym roku. Jest niejasne czy piosenka pojawi się na nowej płycie, która miała już kilka tytułów roboczych - ostatnim z nich był "You and Me".


źródło: Billboard.comPierwsza recenzja od PopBytes + oficjalne lyric video do "Lolity"
27 Lipca 2012 14:37
Napisała: Olina, Tagi: teksty/tłumaczenia, life on mars

Komentarze (1)
Muzyczny serwis PopBytes przygotował dość obszerną recenzję singla "Lolita". Zainteresowanych zapraszam do lektury:

Mija już prawie 5 lat odkąd australijski duet The Veronicas, wydał nowy materiał.

Bliźniaczki Lisa i Jess Origliasso koncertowały ze swoim drugim albumem, "Hook Me Up", od czasu jego wydania w 2007 roku, aż do 2010. Ale gdy nadeszła pora na przygotowania do trzeciego albumu, dziewczyny zdecydowały się rozdzielić na jakiś czas, aby dorosnąć jako niezależne artystki.

"Czujesz, jak tracisz swoją tożsamość, przez to, że jesteś rozpoznawany jako zespół", jak powiedziała Lisa dla Australian News Online. "Jesteśmy sobie tak bliskie, że gdy już wzięłyśmy sobie wolne, zaczęłyśmy pisać osobno, żeby na nowo siebie odkryć".

Gdy siostry ponownie się zjednoczyły, wniosły ze sobą nowe wpływy. Lisa zainteresowała się gatunkami typu soul i klasyczny rock, a Jess zagłębiła się w elektronice i trip-hopie. Wspólnie rozpracowały jak najlepiej połączyć nowo odkryte brzmienia, żeby stworzyć estetykę swojego nadchodzącego albumu "Life On Mars".


Czytaj dalej...

Oficjalna premiera "Lolity"
27 Lipca 2012 11:30
Napisała: Olina, Tagi: teksty/tłumaczenia, life on mars

Komentarze (3)


Oto i długo oczekiwany pierwszy singiel z nadchodzącego "Life On Mars". Według zapowiedzi Jess i Lisy, jeszcze dziś możemy spodziewać się oficjalnego lyric video. Do tego czasu utwór możecie odsłuchać na soundcloud.Lolita

From the mouths of babes to the power of men
I make it all new again
Hold my hand, hold my hand cause I can't touch the ground
The carousel goes around, round, round
The addiction, friction, it burns you alive
So illegal, no evil is seen with these eyes
I won't tell if you won't and I will if you want
Nothing is sacred, don't care if it's wrong

I'm your Lolita, le femme Nikita
When we're together, you'll love me forever
You're my possession, I'm your obsession
Don't tell me never, I'll love you forever

Doomed from the start, we can't stay apart
Everywhere I turn I'm trapped in your heart
There's no escape, secrets keep you awake
No running away, no saving the day
Wild and exciting I'm breaking you down
You're making a comeback, I'm taking your crown
Nursery rhymes I'm singing my dreams
I'm lost in the woods and you're baring your teeth

I'm your Lolita, le femme Nikita
When we're together, you'll love me forever
You're my possession, I'm your obsession
Don't tell me never, you'll love you forever

Always stay close to me, don't think of leaving
And I promise I will keep our secret (secret secret)

I'm your Lolita, le femme Nikita
When we're together, you'll love me forever
You're my possession, I'm your obsession
Don't tell me never, you'll love you forever

Always stay close to me, don't think of leaving
And I promise I will keep our secret (secret secret)

Czytaj dalej...

The Sunday Times: tłumaczenie artykułu
02 Czerwca 2012 19:02
Napisała: Olina, Tagi: wywiad, teksty/tłumaczenia, life on mars

Komentarze (0)
Co działo się z niesamowicie popularnymi, ostrymi pop księżniczkami z The Veronicas? Pięć lat od wydania ich ostatniego albumu, bliźniaczki powracają - ale nie takie, jakie je zapamiętaliście.

"Musiałyśmy dać sobie trochę czasu, bo chciałyśmy się nawzajem pozabijać". Lisa nie owija w bawełnę, jeśli chodzi o tłumaczenia. Minęło już pięć lat odkąd The Veronicas wydali album i bliźniaczki z Brisbane wiedzą, że świat zastanawia się, dlaczego zniknęły. "Ludzie mówią, 'Co robiłyście przez te ostatnie pięć lat - zniknęłyście z powierzchni ziemi?'", mówi Lisa.
Siostry wiedzą także, że ich fani są źli. Obiecywały nowy materiał od ponad roku i wystarczy zerknąć na Facebooka lub Twittera, żeby wiedzieć, że fani nie są zbytnio zadowoleni z braku postępów. "Myślę, że zaczynają się na nas wkurzać", mówi Jess.
Ale dziewczyny mają swoje powody.


Reszta tłumaczenia w rozwinięciu newsa.

Czytaj dalej...

Nowa piosenka Dead Cool Dropouts - Ju Ju Ya Ya
29 Kwietnia 2012 12:48
Napisała: Basia, Tagi: teksty/tłumaczenia, dead cool dropouts, inne

Komentarze (3)
Światlo dzienne ujrzała właśnie kolejna piosenka zespołu Dead Cool Dropouts, w skład którego wchodzą, jak wiadomo, Lisa i Tyler Bryant. Utwór o tytule "JUJU YAYA" powstał pradopodobnie niedawno, podczas wizyty młodszej bliźniaczki w Nashville. Aby obejrzeć nagranie i posłuchać najnowszego utworu klikajcie tutaj.

Download, 1,17 MB, Dead Cool Dropouts Ju Ju Ya Ya

Jedna z fanek postwnowiła spisać tekst utworu ze słuchu. W rozwinięciu newsa znajdziecie tekst oraz tłumaczenie:

Czytaj dalej...

Wywiad dla SunsetStrip.com
26 Sierpnia 2011 09:30
Napisała: Olina, Tagi: wywiad, teksty/tłumaczenia

Komentarze (0)


Jessica dała ostatnio wywiad dla internetowego serwisu SunsetStrip.com. Rozmowa dotyczyła głównie koncertu w Viper Room oraz nowego albumu. Tłumaczenie znajdziecie poniżej, całość w rozwinięciu:


Skąd taka długa przerwa?
Po tym, jak skończyłyśmy koncertować ostatnim razem, postanowiłyśmy, że chcemy zrobić cobie przerwę i przygotować się na nowy album.

Gdy wchodzisz w rutynę tak częstego grania, tej samej muzyki, bardzo łatwo jest zamknąć się na to samo "muzyczne myślenie"; i ponieważ nadchodził czas na trzeci album, a grałyśmy tak długo z drugim, naprawdę chciałyśmy mieć możliwość zakorzenić się w nowym specyficznym brzmieniu naszego zespołu.

To dość trudne w popie, bo tak szybko się zmienia, i chcesz nadążyć za trendami, ale wciąż mieścić się w kategoriach popu. Jednakże, staje się coraz prostsze robić coś innego, a zarazem być akceptowanym w mainstream'owym świecie przez sposoby, w jakich ludzie w tych czasach odkrywają nową muzykę.

Więc chciałyśmy dać sobie chwilę i naprawdę zastanowić się na tym, co chcemy, i jak chcemy, żeby trzeci album wskazywał brzmienie, w kierunku którego chcemy iść w przyszłości.


Czytaj dalej...

Koncert przed MTV VMA / MuuMuse - recenzja nowych utworów
23 Sierpnia 2011 02:08
Napisała: Basia, Tagi: koncert, teksty/tłumaczenia

Komentarze (4)
The Veronicas będą prawdopodobnie jedną z gwiazd, które zagrają podczas koncertu z cyklu "One Night In...", którego pomysłodawcą jest Perez Hilton. Koncert odbędzie się 27 sierpnia w Wiltern Theatre, dzień przed rozdaniem nagród MTV Video Music Awards. Dochód ze sprzedaży biletów na to widowisko będzie przeznaczony dla 'The Gay, Lesbian & Straight Education Network' (GLESEN).


Pojawiły się już pierwsze recenzje z czwartkowego występu w The Viper Room. Jeden z właścicieli muzycznego bloga MuuMuse.com, Alex Nagorski, postanowił podzielić się z czytelnikami swoimi wrażeniami po przesłuchaniu nowych piosenek zespołu.

Czytaj dalej...

Tekst i tłumaczenie Cold oraz Let Me Out
19 Sierpnia 2011 15:01
Napisała: Olina, Tagi: teksty/tłumaczenia

Komentarze (8)


Jeden z fanów The Veronicas, postanowił podjąć wyzwanie spisania słów utworu "Cold".
Z kolei administratorzy belgijsko-holenderskiej strony theveronicas.be przygotowali tekst "Let Me Out". Pozwoliłam sobie zrobić minimalne poprawki, jednak tekst wciąż w niektórych miejscach zdaje się być niespójny.
W dziale z tekstami znajdziecie już oba utwory. Aby przeczytać ich (prawdopodobne) oryginały oraz tłumaczenia, zapraszam do rozwinięcia newsa.

Wciąż zapraszam także do naszej dyskusji pod poprzednim newsem na temat nowej muzyki.

Czytaj dalej...

Dead Cool Dropouts - Shallow
09 Lipca 2011 13:46
Napisała: Basia, Tagi: teksty/tłumaczenia, dead cool dropouts, download

Komentarze (0)


Kilka godzin temu na oficjalnym Facebooku Lisy pojawił się nowy utwór, który tak jak poprzednie powstal we współpracy z Tylerem Bryantem. Piosenka nosi tytuł "Shallow".
Niestety, niedługo później Lisa usunęła ją z odtwarzacza na Facebooku. Jeśli chcecie posłuchać tej piosenki zapraszam tutaj

Download, 3,3 MB, Dead Cool Dropouts Shallow (prawy przycisk myszy -> zapisz jako..)

EDIT:
Na naszej stronie znajdziecie już tekst oraz jego tłumaczenie. Zapraszam do odpowiedniego działu.<< Poprzednia 1 z 2 Następna >>