Newsy Biografia Info Dyskografia Teksty Video Galeria Forum Download

Video

In My Blood

     album:
reżyser: Sasha Samsonova
premiera: 26 czerwiec 2016

klip do In My Blood to, jak mówi Jess, metafora miłości, towarzyszącym jej uczuciom i reakcji chemicznej, zachodzącej w organizmie. Pomysł na teledysk został zaczerpnięty z filmu z 1977 roku reżyserii Dario Argento pt. "Odgłosy".


Cruel

     album: The Veronicas
reżyser: Matt Sharp
premiera: 28 luty 2015

Kolejny obraz opowiadający o zemście. Klip zainspirowany twórczością o charakterze typowym dla Quentina Tarantiono czy Davida Lyncha. Nakręcony został na pustyni Mojave w Los Angeles.


If You Love Someone

     album: The Veronicas
reżyser: Matt Sharp
premiera: 19 grudnia 2014

Nasza miłość do muzyki może się jedynie równać z naszą chęcią do zmian i odnalezienia głosu dzięki któremu możemy upomnieć się o siebie i otaczający nas świat. Ten klip został stworzony żeby zainspirować światło, które w was płynie i które, mamy nadzieję, któregoś dnia zapłonie wskazując drogę innym. W końcu nie ma ważniejszej lekcji od uczenia się miłości, wolności, akceptacji, współczucia - dla nas samych, a także dla innych.
Nie musisz być aktywistą, żeby dokonać zmian.

Ten celebrujący miłość utwór został przemieniony przez Jess i Lisę w hymn dla społeczności LGBTQ+, co oczywiście zostało zaznaczone również w klipie - promuje on pokój, współczucie, zrozumienie, i tolerancję. Bliźniaczki wykorzystały go także do promowania organizacji zajmującej się ochroną i konserwacją oceanów, Sea Shepherd.


You Ruin Me

     album: The Veronicas
reżyser: Matt Sharp
premiera: 19 września 2014

Jess i Lisa wcielają się w baleriny szykujące zemstę na swoim instruktorze tańca, który zdradził jedną z nich. Początek klipu zwiastuje jedną z piosenek z trzeciego albumu - "Cruel".
Klip kręcony w The Seymour Centre, Bangarra Dance Studios oraz The State Theatre Sydney.


Lolita

     album: Life On Mars
reżyser: Spencer Susser
premiera: 30 sierpnia 2012

The Veronicas powracają w nowej odsłonie. "Lolita" to obraz promujący ich trzeci krążek "Life On Mars", który według bliźniaczek ma być albumem koncepcyjnym. Co za tym idzie, również videoklip bazuje na pewnej idei - idei kosmosu, fantasy i innych równoległych rzeczywistości. Jess i Lisa chciały odejść od typowo romansowych motywów i skupiły się na ciemniejszej, agresywniejszej stronie miłości. W klipie siostry Origliasso stawiają czoła straszliwej bestii (prawdopodobnie kosmicie), a jednocześnie toczą wewnętrzną walkę. Całe dzieło ma charakter symboliczny, zwłaszcza sceny kręcone w wannie mleka, które Jessica opisała jako symbol śmierci/odrodzenia/transformacji/zmagania się z czymś/piękna w nieoczekiwanych miejscach.


4EVER (UK version)

     album: Hook Me Up
reżyser: Kenneth Capello
premiera: 10 sierpnia 2009

Piosenka została "ożywiona" i użyta jako singiel dla Wielkiej Brytanii. Zespół zdecydował się nagrać do niej kolejny klip. Tym razem koncepcja jest prosta - cały zespół daje czadu grając podczas szalonej imprezy. Sama piosenka została nagrana drugi raz więc możemy usłyszeć ją w odrobinie innej wersji.


TAKE ME ON THE FLOOR (US version)

     album: Hook Me Up
reżyser:
premiera: 1 maja 2009

Klip nagrany na potrzeby amerykańskich stacji. Jest to nic innego jak zapis występu The Veronicas na żywo. Materiał został nakręcony podczas jednego z koncertów trasy Revenge Is Sweeter i posiada dwie wersje - oryginalną z piosenką graną na żywo oraz drugą - z podłożoną studyjną wersją utworu.


TAKE ME ON THE FLOOR

     album: Hook Me Up
reżyser:
premiera: 13 sierpnia 2008

Jak zawsze teledysk idealnie obrazuje piosenkę. Pierwszy raz widzimy The Veronicas w takiej odsłonie - dziewczyny wchodzą do klubu pełnego bawiących się ludzi i wyszukują w tłumie partnerów do tańca. Inne ujęcia przedstawiają Jak mówi tekst piosenki dziewczyny "chcą pocałować dziewczynę i chłopaka", tak więc Lisa podrywa przystojnego mężczyznę, a Jess zaś stojącą z boku dziewczynę... Warto podkreślić, że jest to drugi, zaraz po "4Ever", teledysk, w którym nie pojawiają się muzycy z zespołu.

Teledysk posiada dwie wersje - 'normalną' oraz ocenzurowaną, która zawiera w sobie bardziej przystępne dla młodej widowni, sceny. Zdjęcia kręcono w Sydney, w studiu Glebe.


THIS LOVE

     album: Hook Me Up
reżyser:
premiera: 25 marca 2008

Klip idealnie obrazuje tekst piosenki - jest bardzo emocjonalny i ukazuje prawdziwe uczucia Jess i Lisy.

Warto podkreślić, że w teledysku grają ówcześni partnerzy wokalistek - Dean Geyer i Azaria.

Teledysk był kręconyw The Storrier w Potts Point oraz w okolicach Sydney. Praca nad nim trwała około tydzień.


UNTOUCHED

     album: Hook Me Up
reżyser: Anthony Rose
premiera: 3 grudnia 2007

Klip bez większej fabuły. Wszystkie sceny mają miejsce w barze/sali balowej, gdzie tłum ludzi bawi się do muzyki grającego na scenie zespołu.

W pierwszej scenie widzimy Jess na kanapie z chłopakiem, całujących się. Jak się okazuje chwilę później chłopak ten będzie odgrywał kluczową rolę w całym teledysku....
Po chwili Jess wstaje z kanapy i odchodzi na chwilę. Wraz z jej zniknięciem kamera pokazuje grający zespół - teraz jednak razem z Jess i Lisą.
W tłumie widać Lisę. Teraz uwaga będzie skierowana na nią. Zauważa ona chłopaka Jess, który także wyraźnie zdaje się być nią zainteresowany. Dziewczyna odwraca się, jednocześnie prowokując go, aby za nią szedł. Przedzierają się przez tłum, szukając się nawzajem. Kiedy w końcu siebie spotykają, Lisa go odpycha i odchodzi.
Przenosimy się do Jess, która znów siedzi z chłopakiem na kanapie. Dołącza do nich obrażona Lisa. Jej siostra jest zdenerwowana zachowaniem chłopaka i zabiera ze sobą Lisą. razem odchodzą, zostawiając chłopaka samego.

Klip jest dość zawiły, trudno doszukać się głębszego sensu i wyjaśnienia całej sytuacji. Myślę jednak, że chodzi tu głównie o niezdecydowanie chłopaka, który nie wie z kim chce być. Widać wyraźne nawiązanie do tekstu piosenki - jak zawsze w przypadku The Veronicas.
Teledysk był kręcony z Marble Bar w hotelu Hilton w Sydney. Zdjęcia do niego trwały osiemnaście godzin.


HOOK ME UP

     album: Hook Me Up
reżyser: Scott Speer
premiera: 31 sierpnia 2007

Pierwszy singiel z drugiej płyty The Veronicas - "Hook Me Up". Klip był kręcony w starym szpitalu psychiatrycznym.

Akcja tego teledysku toczy się w rygorystycznej szkole, gdzie wszystko jest śledzone przez kamery, gdzie nosi się mundurki, a dziewczęta nie mogą mieć żadnego kontaktu z chłopakami. Jess i Lisa także uczęszczają do tej szkoły. Maszerują równym krokiem jedna za drugą, przechodząc obok tabliczki z napisem "No boys past this point" (dop. tłum. "żadnych chłopców poza tą linią").
Przy pierwszym refrenie widzimy uczniów stojących na baczność, przyglądających się występującemu na scenie zespołowi i śpiewającym dziewczynom. Podobne zachowanie uczniów panuje w klasie na lekcji. Siedzą nieruchomo słuchając nauczycielki. Gdy dziewczyna z chłopakiem próbują chwycić się za ręce, nauczycielka im przerywa bijąc ich w dłonie.
Jest też scena, w której Jess z Lisą siedzą w szkolnej łazience i razem z resztą zespołu opracowują plan zawojowania szkołą. Przejawia się tutaj ich chęć wyrwania się, postawienia się przeciwko systemowi. Tak też się dzieje - przy końcu piosenki muzyka rozgrywa przez szkolny radiowęzeł. Uczniowie zaczynają rzucać papierowymi kulkami w nauczycielkę. Z kolei w sali, gdzie gra zespół panuje zupełny chaos - uczniowie wariują, rozbierają się i całują. Cała szkoła staje do góry nogami. Na koniec widać cały zespół uciekający ze szkoły...


WHEN IT ALL FALLS APART

     album: The Secret Life Of...
reżyser: Robert Hales
premiera:

Teledysk, którego akcja toczy się w domu. The Veronicas budzą się słonecznego ranka zmęczone po całonocnej imprezie. Dom jest zdemolowany, wszędzie leżą resztki jedzienia, mały aligator pływa w wannie...
Sceny przedstawiają też retrospekcje z zeszłej imprezy - w tym także sceny występu całego zespołu w piwnicy.


REVOLUTION

     album: The Secret Life Of...
reżyser:
premiera:

Teledysk prosty, jednak jak najbardziej pasuje do piosenki. Są to posklejane urywki koncertów i zdjęć zza kulis. Jess i Lisa śpiewają słowa "I am revolution!" - nawiązuje to do ich muzyki i kariery. I rzeczywiście - dziewczyny podbiły całą Australię i zrewolucjonizowały cały muzyczny rynek.

Nagrania pochodzą z trasy "Revolution Tour".


EVERYTHING I'M NOT

     album: The Secret Life Of...
reżyser: Robert Hales
premiera:

Piosenka o zdradzie. Taki też jest klip. Pierwsze sceny pokazują chłopaka z blond dziewczyną, którzy najwyraźniej są ze sobą. Wtedy widzimy też The Veronicas śpiewające do kamery. Lisa wraz z siostrą chce zemścić się na swoim chłopaku... On w tym czasie dostaje wiadomość na komórkę i ogląda film, na którym widzi grający zespół.

Po chwili widzi na ekranie swój samochód, a na jego tle - Lisę i Jess stojące z farbami w sprayu... Malują go, wypisując słowa typu "kłamca", "świnia". Uwieńczeniem wszystkiego ma być oblanie samochodu farbami. Tak też się dzieje - Jess i Lisa wylewają na niego całe kubełki kolorowej farby, świetnie się przy tym bawiąc. Chłopak jest załamany.
Na koniec dziewczyny słyszą nadjeżdżającą policję, przewracają kamerę i uciekają.


4EVER (Australian version)

     album: The Secret Life Of...
reżyser: Dave Meyers
premiera:

Australijska wersja debiutanckiego klipu The Veronicas. Jess i Lisa razem z grupką znajomych wkradają się ma basen. Klip pokazuje typową nocną imprezę, gdzie wszyscy skaczą do basenu w ubraniach, dobrze się bawią. W każdej scenie dziewczyny pokazane są z innym chłopakiem - z jednym skaczą do basenu, o innego się biją, a na koniec widzimy scenę, gdzie razem jadą na deskorolce siedząc chłopakowi na plecach.
Klip został stworzony w błękitnych tonacjach, a piosenka do niego została minimalnie przyspieszona. Zdjęcia kręcono w centrum rekreacji Sun Valley w Los Angeles.


4EVER (US/international version)

   album: The Secret Life Of...
reżyser: Daniel Kern & Adria Petty
premiera:

Prosty klip. Jednak przyciągnął do siebie uwagę. Przedstawia podróżujące Jess i Lisę, które po prostu dobrze się bawią. Sceny pokazują je m.in. w pokoju hotelowym, w windzie, w łazience i jadące samochodem.
Teledysk ma dwie wersje - amerykańską i międzynarodową/europejską. Różnią się jedynie pod względem złożenia scen - powstały bowiem z tego samego materiału zdjęciowego.